Ar Ukrainas uzvaru pasaule ierāda Krievijai tās īsto vietu. Karš ir nepieņemams
Uzvara pieder Ukrainai. Taču neraugoties uz Krievijas pārstāvja Lazareva daudz spēcīgāko šovu un priekšnesumu, Krievijai piešķirta tikai otrā vieta. Eirovīzijas 2016 balsojums šoreiz bija īpaši izteikti politisks. Karš ir nepieņemams. Tā Ukrainas uzvaru Eirovīzijā komentē pasaule, laikā, kad Krievzeme joprojām tiek vainota kara darbības veicināšanā Ukrainā, no kā cieš nevainīgi cilvēki un viņu īpašumi.
Uzziņai:
Konkursa noslēgumā tika noskaidrots, ka Eirovīzijas dziesmu konkursā uzvarējusi Ukrainas dziedātāja Džamala ar dziesmu «1944». Otrajā vietā ierindojās Austrālija, bet trešajā - Krievija.
Latvijas pārstāvis Justs Sirmais ar dziesmu «Heartbeat» konkursā ieguva 15.vietu.
Nākamgad Eirovīzijas dziesmu konkurss norisināsies Ukrainā.
Pasaule mēļoja, ka iepriekš Ukrainas pārstāves dziesma sadusmojusi Krieviju. Daudzi uzskatījuši, ka tā ir uzbrukums Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam.
Džamalas dziesma «1944» attiecas uz gadu, kad Krimas tatāri tika deportēti no savas dzimtenes uz Vidusāziju. Daudzi no viņiem nomira brauciena laikā vai nomira no bada neauglīgajās stepēs pēc ierašanās izsūtījuma vietā.
Pašas sacerētajā dziesmā Džamala, īstajā vārdā Susana Džamaladinova, stāsta par savu vecvecmāmiņu. Dziesmā konkrēti nav pieminēts ne tā laika Padomju Savienības diktators Josifs Staļins, ne arī Krimas tatāri.
Džamala noliedz, ka dziesma būtu uzbrukums Putinam. Eiropas Raidorganizāciju apvienības (EBU) noteikumi aizliedz festivālā piedalīties dziesmām ar «politisku vēstījumu».
Dziesma sākas ar vārdiem: «Kad nāk svešinieki, viņi nāk uz jūsu māju, viņi nogalina jūs visus un saka: «Mēs neesam vainīgi.»»